Silosy Na Cement i Systemy Dostarczania Cementu

Silosy na cement ELKON wytwarzane są w fabryce silosów ELKON-3 w precyzyjnych formach, przy użyciu w pełni zautomatyzowanych robotów spawających.

Panelowe silosy na cement

Cement dostarczany w workach typu big bag lub zwykłych może być przetransportowany do silosów cementowych przez pneumatyczny system rozładunku.

Silosy na cement ELKON wytwarzane są w fabryce silosów ELKON-3 w precyzyjnych formach, przy użyciu w pełni zautomatyzowanych robotów spawających.

ELKON oferuje szeroką gamę silosów do cementu o pojemnościach 50, 77, 100, 125, 150, 300 i 500 ton. Wszystkie są typu panelowego, co umożliwia ich łatwy i ekonomiczny transport.

50 TONS 75 TONS 100 TONS 150 TONS 300 TONS 500 TONS
Typ silosu EPCS-50 EPCS-75 EPCS-100 EPCS-150 EPCS-300 EPCS-500
Pojemność 35 m3 / 50 Tons 55 m3 / 75 Tons 75 m3 / 100 Tons 105 m3 / 150 Tons 220 m3 / 300 Tons 350 m3 / 500 Tons
Średnica (Ø) 3600 mm 3600 mm 3600 mm 3600 mm 6120 mm 6120 mm
Wysokość całkowita 11170 mm 12670 mm 15670 mm 18670 mm 13240 mm 17740 mm
Wysokość nóg 6000 mm 6000 mm 6000 mm 6000 mm 4915 mm 4915 mm
Silo Discharge Height 4000 mm 4000 mm 4000 mm 4000 mm 1550 mm 1550 mm
Wysokość rozładunku 2 jedn. w 1 TIR / 2 jedn. w kontenerze 40′ OT 1 jedn. w 1 TIR

Szczegóły

Dla zapewnienia łatwego i ekonomicznego transportu, ELKON oferuje swoim klientom panelowe, skręcane silosy na cement o różnych pojemnościach. Przykładowo, 2 jednostki 100-tonowych silosów na cement ELKON wraz ze wszystkimi akcesoriami mogą zostać z łatwością przetransportowane przy użyciu jednego TIR'a lub standardowego kontenera 40’OT.

Aby powiększyć zdolność produkcyjną oraz osiągnąć najwyższy poziom jakości produktów, ELKON nieustannie inwestuje w technologiczne rozwiązania w fabryce ELKON-3, przeznaczonej specjalnie do produkcji silosów na cement.

Elementy silosów są starannie przygotowywane przy użyciu laserów tnących oraz technologii wiercenia. Wszystkie prace spawalnicze przeprowadzane są w specjalnych formach do produkcji, przy użyciu w pełni zautomatyzowanych robotów spawających. Precyzyjnie wytworzone elementy przygotowywane są do wysyłki do każdego miejsca na świecie poprzez dokładne pokrycie warstwą ochronną i farbami JOTUN oraz staranne pakowane.

Fabryka ELKON-3 jest w stanie wyprodukować aż 1000 jednostek silosów na cement o różnej pojemności dzięki wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanych robotów spawalniczych.

ELKON oferuje swoim klientom dodatki do silosów takie jak: wskaźniki poziomu cementu (max-min.), filtr na silos, zawór ciśnieniowy, systemy napowietrzania, systemy pomiaru poziomu, zawór membranowy itd.

Poziome silosy na cement

Cement dostarczany przez wagony kolejowe jest przetransportowywany do silosów cementowych za pomocą specjalnego systemu rozładunku cementu ELKON z wagonów kolejowych.

Poziome silosy cementowe ELKON są preferowane w przypadkach, gdy planowana jest częsta zmiana lokalizacji silosu lub w projektach z ograniczeniami wysokości. W poziomych silosach, zaprojektowanych przez doświadczonych inżynierów ELKON, mogą być przechowywane materiały o podobnych właściwościach, takie jak cement, wapno, lotny popiół, piasek itp.

Poziome silosy na cement są używane poprzez umieszczenie ich na ziemi bez konieczności wykonywania fundamentów i połączeń z gruntem. W przypadku konieczności ich transportu, można je załadować na samochód ciężarowy i przetransportować bez konieczności użycia dźwigu w bardzo krótkim czasie za pomocą regulowanych nóg teleskopowych.

Modele o pojemności 40 i 70 ton są wykorzystywane zarówno do przechowywania, jak i dozowania. Silosy te o ciężkiej konstrukcji zostały zaprojektowane zarówno do transportu morskiego jak i lądowego.

Dzięki osi i oponom, które są dostępne opcjonalnie, na zamówienie klienta, silos może być łatwo przetransportowany do żądanego miejsca jako naczepa TIR.

System transportu cementu

Cement dostarczany w workach może być podawany do silosów cementowych za pomocą systemu rozładunku worków cementowych za pomocą podajnika ślimakowego.

PNEUMATYCZNY SYSTEM ROZŁADUNKU WORKÓW TYPU BIG BAG

Pneumatyczny system rozładunku ELKON służy do przetransportowania cementu z worków typu big bag bezpośrednio do silosów cementowych.

Pneumatyczny system rozładunku worków big bag składa się z zasobników transportowych, pośredniego podajnika ślimakowego, zbiornika ciśnieniowego, kompresora, dźwigu ładującego i panelu sterowania.

System posiada wydajność 15 ton na godzinę i jest wyposażony w 2-tonową wciągarkę do podnoszenia worków i wyładowywania ich zawartości do zasobnika transportowego.

Pełen zestaw elementów pneumatycznego systemu do transportu cementu mieści się w standardowym kontenerze 40’OT, co umożliwia jego łatwy i ekonomiczny transport zamorski.

SYSTEM ROZŁADUNKU CEMENTU Z WAGONÓW

W niektórych krajach popularnym sposobem na transport cementu jest wykorzystanie sieci kolejowej. Cement znajdujący się w wagonach może zostać z łatwością przeniesiony do silosów przy użyciu specjalnego pneumatycznego systemu rozładunku opracowanego przez ELKON.

System rozładunku cementu z wagonów ELKON składa się z zasobnika, podajnika ślimakowego, zbiornika na materiał, zbiornika ciśnieniowego, kompresora i panelu sterowania. System posiada wydajność na poziomie 50 ton na godzinę, może być wykorzystany do załadunku cementu do większej ilości silosów.

SYSTEM ROZŁADUNKU CEMENTU Z WORKÓW

System rozładunku cementu z worków składa się z zasobnika transportowego, pośredniego podajnika ślimakowego oraz panelu sterowania.

Operator umieszcza worek w zasobniku transportowym i rozcina go przy pomocy ostrzy umieszczonych na zasobniku. Cement transportowany jest do silosu przy pomocy podajnika ślimakowego.

System może być wykorzystany zarówno przy jednym, jak i dwóch silosach, dzięki możliwości użycia zaworu dystrybucyjnego.

  Imię

  Nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Wiadomość

  Kontakt

  ELKON POLSKA Sp. z o.o.

  Stefana Starzyńskiego 46B
  05-090 Dawidy Bankowe

  tel: 606 904 200